HomepageController :: homepage
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Bolt\Controller\Frontend\HomepageController::homepage" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _links | Symfony\Component\WebLink\GenericLinkProvider {#3256 -links: [ 3252 => Symfony\Component\WebLink\Link {#3252 -href: "/theme/app/assets/vendor/bootstrap/dist/css/bootstrap.min-cf4cd0b7e86ca2d4039dfed2b7d527d5.css" -rel: [ "preload" => "preload" ] -attributes: [ "as" => "style" ] } 3219 => Symfony\Component\WebLink\Link {#3219 -href: "/theme/app/assets/styles/app-ea5d1361e156db24ea698df9f1528a27.css" -rel: [ "preload" => "preload" ] -attributes: [ "as" => "style" ] } ] } |
| _route | "homepage" |
| _route_params | [] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "38553a" |
| zone | "frontend" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept-charset | "utf-8" |
| accept-encoding | "gzip" |
| host | "ehealth.corpuscom.hu" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "195.164.49.144" |
| x-forwarded-host | "ehealth.corpuscom.hu" |
| x-forwarded-port | "443" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-forwarded-server | "6178e9e0c2f9" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-real-ip | "195.164.49.144" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 16 May 2026 14:04:57 GMT" |
| link | "</theme/app/assets/vendor/bootstrap/dist/css/bootstrap.min-cf4cd0b7e86ca2d4039dfed2b7d527d5.css>; rel="preload"; as="style",</theme/app/assets/styles/app-ea5d1361e156db24ea698df9f1528a27.css>; rel="preload"; as="style"" |
| permissions-policy | "interest-cohort=()" |
| referrer-policy | "no-referrer, strict-origin-when-cross-origin" |
| x-content-type-options | "nosniff" |
| x-debug-token | "57c62b" |
| x-frame-options | "DENY" |
| x-powered-by | "Bolt" |
| x-xss-protection | "1; mode=block" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 7
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
7
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:41
[
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 41
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Authenticator/RememberMeAuthenticator.php"
"line" => 69
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Authentication/AuthenticatorManager.php"
"line" => 111
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\RememberMeAuthenticator"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Firewall/AuthenticatorManagerListener.php"
"line" => 34
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authentication\AuthenticatorManager"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Authenticator/Debug/TraceableAuthenticatorManagerListener.php"
"line" => 40
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AuthenticatorManagerListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 38
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticatorManagerListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 25
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 83
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 95
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 116
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 220
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 56
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 142
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 157
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 76
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 208
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 29
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/var/www/html/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/var/www/html/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "2c631a0c754576301809000fa2a8bf39" |
| BOLT_CANONICAL | "" |
| CORS_ALLOW_ORIGIN | "^https?://(localhost|127\.0\.0\.1)(:[0-9]+)?$" |
| DATABASE_URL | "mysql://ehealth:5dcq1qcQykdGkUd0@ehealth-db:3306/ehealth?serverVersion=12.2.2-MariaDB&charset=utf8mb4" |
| MAILER_DSN | "smtp://localhost" |
| TRUSTED_PROXIES | "127.0.0.0/8" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CONTEXT_DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/public" |
| CONTEXT_PREFIX | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/var/www/html/public" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTP_ACCEPT_CHARSET | "utf-8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_HOST | "ehealth.corpuscom.hu" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/147.0.0.0 Mobile Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "195.164.49.144" |
| HTTP_X_FORWARDED_HOST | "ehealth.corpuscom.hu" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "443" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_FORWARDED_SERVER | "6178e9e0c2f9" |
| HTTP_X_REAL_IP | "195.164.49.144" |
| PATH | "/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/" |
| REMOTE_ADDR | "172.18.0.17" |
| REMOTE_PORT | "43124" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1778940297 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1778940297.6229 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/var/www/html/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "172.18.0.42" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@localhost" |
| SERVER_NAME | "ehealth.corpuscom.hu" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "<address>Apache/2.4.67 (Debian) Server at ehealth.corpuscom.hu Port 80</address>\n" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache/2.4.67 (Debian)" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,TRUSTED_PROXIES,DATABASE_URL,CORS_ALLOW_ORIGIN,MAILER_DSN,BOLT_CANONICAL" |